W ramach uroczystości rocznicowych, które odbywają się pod hasłem 7  dni wokół 70-lecia z Przyjaciółmi i Absolwentami  11 września w holu auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie odbyło się otwarcie wystawy upamiętniającej dzieje Szkoły na przestrzeni 70 lat. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał p. Leszek Cieślak - przewodniczący Komitetu Zjazdowego Jubileuszu 70-lecia powstania Technikum Przemysłu Drzewnego, p. Stanisław Martuzalski - członek zarządu rady powiatu, dyrektor ZSP1 w Jarocinie p. Marek Sobczak oraz wieloletni nauczyciel Jedynki p. Janusz Zwierzycki. Zwiedzający mogli obejrzeć pamiątki z 70 lat działalności placówki. Pięknie rzeźbiony akt erekcyjny z 1947 r., puchary za osiągnięcia sportowe, plakaty promujące naukę z początkowych lat działalności Szkoły, kroniki szkolne i klasowe to niektóre z nich, które będą czekać na wszystkich Sympatyków i Absolwentów 16 września w czasie uroczystego zjazdu.

W ciągu tygodnia poprzedzającego obchody jubileuszu odbyła się uroczystość nadania imion dwóm salom lekcyjnym. Przy każdej z nich zawisły tablice biograficzne upamiętniające patronów. To doskonała idea wpisująca się nie tylko w program obchodów jubileuszu, ale także w pewien sposób oddająca hołd ludziom, którzy tworzyli tę szkołę od podstaw – tak o nadawaniu imion klasom napisali w publikacji przygotowanej na tę specjalną okazję Piotr Piotrowicz i Jakub Nowak. Imię komendanta hufca ZHP jednocześnie nauczyciela fizyki i technologii metali Franciszka Lubiatowskiego otrzymała pracownia informatyczna. Natomiast sala nr 30 została uhonorowana imieniem matematyka, który w czasie II wojny światowej walczył o wolną Polskę – Edmunda Gogulskiego. Swą obecnością zaszczycił syn zmarłego nauczyciela – Jan Gogulski, który na ręce opiekuna pracowni matematycznej wręczył pióro oraz notatki należące do zmarłego w 2004 r. ojca.